Modlitwa upadłego

Istniała kiedyś pierwsza księga, napisana w dawnych czasach, ale oblicze jej zakryte jest przed badaczem i myślicielem. Wspaniały był to opis i opowieść o tym, jak zakończyło się tworzenie całego nieba i ziemi…
(Popol Vuh. Księga narodu Quiché)

…zobaczyłem Anioła, który rozpostarł swe ramiona, obejmując języki ognia & został pochłonięty i powstał jako Eliasz. Zważ. Ten Anioł, który teraz stał się Diabłem. Jest mym szczególnym przyjacielem: często studiujemy Biblię razem w jej infernalnych albo diabolicznych sensach, które świat pozna jak zasłuży. Mam także; Biblię Piekła, którą świat otrzyma czy chce tego, czy nie.
(Wiliam Blake „Małżeństwo Nieba & Piekła”)

Nie moja wina,
nie moja wina,
że diabeł przypomina,
że Pan JEST!
(Piosenka, którą śpiewałam kiedyś we śnie)

Upuaut

Modlitwa upadłego

Upuaucie, zamykający drogę w zimną ciemność tym, którzy czują, jeszcze czują, nie zatracili się w mdłej nieszczerości. Psiogłowy mocarzu o naturze straszliwego wilka mieszkańca przepastnej pustyni, stojący na straży wrót piekielnych wespół ze swym bliźniakiem Anubisem. Panie umarłych zapomnianych na zawsze, leżących w grozie przedwiecznej ciszy z zastygłym na twarzach okrzykiem bezradnego strachu, bólu. Piekło jest tutaj wśród zabłąkanych żywych umarłych, a ty strzeżesz jego drugiej strony, świata głodnych zjaw snujących się wieczyście po dolinie śmierci.

Kanikuło prażąca niemiłosiernym słońcem i zsyłająca zarazy na przeklętych za nic. Słucham, daję ci się przeniknąć, to twój czas, bracie Syriuszu.

Podnoszę razem z tobą prawą rękę i grożę zaciśniętą pięścią.
Jak można odpuszczać grzechy, nie będąc tobą choćby przez moment? Nie spojrzawszy sobie prosto w psią twarz, w wilcze oczy?

Strażniku cienia wyklętego przez Boga i ludzi i wygnanego na pustynię, po której błąka się jak wiecznie głodny wyrzutek. Naucz mnie być sobą. Stać się prawdą chodzącą, czującą, żywą.

(16.04.2005)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s